پاورپوینت نورپردازي ميدان حسن آباد تهران

فهرست مطالب: پاورپوینت نورپردازي ميدان حسن آباد تهران

تاریخ ایجاد 09/11/2017 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 20 اسلاید قابل ویرایش پاورپوینت   قیمت: 2500 تومان   حجم فایل: 573 kb  تعدادمشاهده  23


پاورپوینت نورپردازي ميدان حسن آباد تهران

بخشی از مطلب
مقدمه :
امروزه نمي توان از تاثير فضا برروند شكل گيري ذهن انسان صرف نظر نمود چرا كه اساساً فضايي منسجم ، هماهنگ و زيبا آرامش و نظم ذهني را به استفاده كنند خود منتقل كرده و بالعكس فضايي مغشوش ، نامنظم ، زشت و الوده ذهنيتي ناآرام ، مضطرب و نا امن را در ذهنيت كاربران خود حاضر مي نمايد .

به طور كلي حفظ واحياي نشانه هاي سنت هاي معماري و شهرسازي ابعاد آموزشي معماري و شهرسازي وسيعي دارد كه معمول ترين بعد آموزشي آن يافتن استراتژي آتي معماري و شهرسازي كشور است چرا كه بي هويتي معماري و شهرسازي با بي هويتي فرهنگي فرهنگي در ابعاد وسيعتش را بطه اي تنگاتنگ دارد .احيا و ساماندهي دستاوردهاي گذشتگان گرچه هزينه هايي به دنبال داشته ليكن به دليل        فوق الذكر در دراز مدت ، منفعت هاي فرهنگي اجتماعي و اقتصادي وسيعي را در پي خواهد داشت .

كلان شهر تهران كه شهري براي مصرف داخلي است از آن رو كه هنوز بازار خدماتي خود را به روي مشتريان جهاني نگشوده آن گونه تعامل مي كند كه گويا حوزه اي در حد خود و كشور دارد .اگر جهاني شدن را براي اين شهر .هدف ضروري قلمداد كنيم ،‌ آنگاه بايد به معيارهاي كلان شهرهاي جهان به گونه اي پايبند شويم كه كلان شهر تهران به عنوان عنصري از جامعه جهاني و در حد واندازه هاي آن پذيرفته شود .

بررسي هاي انجام شده گوناگون بركلان شهرهاي جهان و ايران ، گوياي آن است كه مراكز اين شهرها در تغييري بوم شناختي به تدريج تراكم جمعيت ساكن خود را كاهش داده و به تراكم جمعيت شاغل خود افزوده اند . به عبارتي ، عملكرد غالب مراكز اين شهرها از سمت سكونت به سوي فعاليت سوق يافته ودرنتيجه مراكز كلان شهرها . به اصلي ترين مركز اشتغال شهر بدل شده اند . به دليل تراكم فعاليت در مراكز و به منظور كاهش هزينه هيا حمل و نقل شهي همواره تراكم جمعيت ساكن در حلقه هاي پيرامون منطقه مركزي شهر ، كه عموماً بافت مياني را تشكيل ميدهند‌، به حداكثر ميزان خودرسيده است . و به تدريج روند تغييرات تراكمي جمعيت در بافت بيروني كاهش يافته ودرحومه هاي شهر به حداقل ميل كرده است .

كلان شهرهاي كشورهاي توسعه يافته ، تجربه كاهش تراكم مراكز خود را در دو قرن گذشته پشت سرگذاشته واكنون در شرايطي بسرمي برند كه برفرآيند كاهش دائمي اين مراكز غلبه كرده اند ، اما تهران در اين مسير در آغاز راه است و از آغاز فرآيند كاهش تراكم در مناطق مركزي آن تنها چند دهه مي گذرد . اين فرآيند درچرخه اي تشديد شونده شكل گرفته وبراثر آن مركز شهر به دليل افزايش مزيت هاي اقتصادي آن به مركز فعاليت هاي تجاري ،انبارداري ، حمل و نقل كالا و كارگاه هاي كوچك توليدي تبديل مي شود و به دليل رفت وآمد و ازدحام كاركنان و مراجعه كنندگان ،مزيت مسكوني اين مناطق كاهش يافته‌. جمعيت بومي از آن خارج و به جاي آن كارگاه هاي بيشتري استقرار مي يابند

اين چرخه در مركز تهران كه محدوده قديمي و تاريخي شهر محسوب مي شود ؛ به دليل فرسودگي ساختمان هاي منتهي به لبه خيابان هاي اصلي نمود بيشتري داشته و درنتيجه بافت دروني اين محلات به سكونت كارگران شاغل در كارگاه هاي مستقر در مركز شهر ، مهاجران روستايي و به طور كلي به اقشار بسيار تهيدست شهري اختصاص مي يابد كه اين امر معضلات اجتماعي متعددي را پديد      مي آورد كه از آن جمله مي توان به تشديد فقر در مركز كلان شهر ، شكل گيري انواع آسيب هاي اجتماعي ، شدت يافتن نا امني در مركز كلان شهر ، گسترش آسيب ها ونا امني ها به ديگر مناطق شهر و ساير فعاليت هاي اقتصادي مستقر در مركز فرسودگي بافت هاي تاريخي ، كاهش ارزش تاريخي آنها و كاهش درآمدهاي ناشي از گردشگري مراكز تاريخي اشاره نمود.
و….

کلمات کلیدی مرتبط:
پاورپوینت ,نورپردازي ,ميدان حسن آباد تهران , ,
مقالات مرتبط در این دسته
دانلود تحلیل درختان و درختچه‌های خزان‌کننده در منظر و فضای سبز، پاورپوینت
دانلود تحلیل گیاهان همیشه سبز زینتی مورد استفاده در منظر و فضای سبز، پاورپوینت
دانلود تحلیل پارک‌های شهری بازیافتی، pdf
دانلود بررسی سمینار با موضوع نقش سبزراه در منظر شهری، pdf
پاورپوینت بررسی جایگاه محیط زیست در طراحی محیط های شهری
دانلود تحلیل ضرورت ایجاد فضای سبز در مدارس، پاورپوینت
پاورپوینت بررسی اکو شهرهای سبز جهان
پاورپوینت بررسی اکو شهرهای سبز جهان
دانلود تجزیه و تحلیل مبحث 21 مقررات ملی ساختمان(پدافند غیر عامل)، پاورپوینت
پاورپوینت بررسی و تحلیل دوربرگردان ها
پاورپوینت بررسی و تحلیل میدان نقش جهان اصفهان به همراه سایت پلان اتوکدی ( تحلیل فضای شهری )
دانلود تجزیه و تحلیل میدان نقش جهان اصفهان، پاورپوینت
پاورپوینت بررسی تحلیل فضای شهری شهر خرم آباد
پاورپوینت بررسی و تحلیل چهار راه لاله شهرستان دامغان
پاورپوینت بررسی و تحلیل فضای شهری چهار راه طالقانی تبریز
دانلود تجزیه و تحلیل مکتب اصفهان در شهرسازی، پاورپوینت
پاورپوینت بررسی مکتب ساختارگرا در تئوریهای شهرسازی
پاورپوینت بررسی مبانی برنامه ریزی شهری
دانلود تجزیه و تحلیل پروژه احیاء میدان عتیق شهر اصفهان، WORD
پاورپوینت بررسی شاخص های توسعه پایدار شهری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *