پاورپوینت بررسی خانه کویری کندریک بنگز کلاگ

فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی خانه کویری کندریک بنگز کلاگ

تاریخ ایجاد 03/01/2018 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 22 اسلاید   قیمت: 3500 تومان     تعدادمشاهده  5


فرانک لوید رایت را بنیانگذار معماری ارگانیک میدانند و تجلی این سبک در سال 1937 و در ساخت خانه آبشار بروز پیدا کرد و تا کنون سمبل این نوع معماری محسوب میشود…

پاورپوینت بررسی خانه کویری کندریک بنگز کلاگ

فهرست مطالب
معرفی
موقعیت
کانسپت
معمار
تحلیل سازه‌ای
متریال
پلان
گالری تصاویر
منابع

بخشی از مطلب
بو دولیتل دارای حرفه موفق فروش تابلوهای نقاشی از زندگی بومیان آمریکا و مناظر بارش برف است. جی دولیتل نیز به عنوان نماینده هنری همسرش کار می‌کند. این زن و شوهر به دنبال یک معمار هنرمند بودند و در نهایت کندریک بنگز کلاگ را در هیئت مدیره معماری کالیفرنیا یافتند. آنها نامه دست نوشته‌ای را به رشته تحریر دراوردند و در آن، عکس‌های املاک خود را نیز برای کلاگ ارسال نمودند. دولیتل که ۶۶ سال دارد، در این باره چنین می‌گوید:
هنر واقعی، زمانی پدیدار می‌شود که شما برنامه را کنار گذاشته و از خلاقیت خود استفاده کنید، در این نقطه است که شما به هنر بینظیری دست خواهید یافت. بسیاری از تجهیزات چوبی و خاص و همچنین اثاثیه فلزی که توسط هنرمند فلزکار، جان وگرن طراحی شده‌اند، به صورت در محل، ساخته شده‌اند. درب‌های طراحی و حجاری شده، قفل‌ها، سینک‌ها و توالت‌ها، اشیایی هستند که هر یک به درستی و متناسب با خانه طراحی گردیده‌اند. کلاگ می‌گوید اکثر مردم، دقیقا در همان مسیری که معمار می‌خواهد پیش نمی‌روند اما صاحبان این خانه، ما را شگفت زده کردند.
طراحی در سال ۱۹۸۸ میلادی آغاز و بلافاصله بعد از آن نیز ساخت و ساز آغاز گردید. ساختار اصلی در سال ۱۹۹۳ میلادی به پایان رسید، اما کارهای داخلی و نصب درب‌ها و پنجره‌ها چند سال بعد هم طول کشید . با این حال در حالی که خانواده دولیتل در یک مجتمع گچکاری شده معمولی ۱۵۰۰ متر مربعی در همان نزدیکی زندگی میکردند، تا اوایل سال ۲۰۰۰ نتوانستند به طور کامل به این خانه نقل مکان کنند.
دولیتل‌ها در نهایت تصمیم گرفتند تا ابعاد خانه را برای ایجاد محیطی صمیمانه‌تر و ساده‌تر، کوچکتر نماید. هم اکنون، پس از ۱۱ سال زندگی در این خانه، این زوج ، دیگر برای بالا رفتن از  پله‌ها و طبقات سنگی، خیلی پیر شده‌اند. صاحب خانه  می‌گوید،” دور شدن از این خانه، واقعا برایمان سخت است؛ چرا که خانه کویری ما بسیار هیجان انگیز بود.
موقعیت خانه کویری:
خانه کویری که در خارج از پالم اسپرینگز، در املاک ۱۰ هکتاری دولیتل واقع شده است از وجود معماری ارگانیکی بهره می‌برد که نیم نگاهی هم به هنر  منحصر به وجود آمده از همکاری خلاقانه بین صاحبان هنرمند آن و معمار، کندریک بنگز کلاگ دارد. این سازه، برای اولین بار با قیمت ۳ میلیون دلار در بازار قیمت گذاری شده است.
کانسپت:
منتر راجع به این خانه گفته است که به نظر می‌رسد این خانه کویری، از محیط خود رشد نموده است، چیزی مانند رشد قارچ. این سازه به هیچ وجه مزاحم محیط اطراف نیست بلکه بخشی از چشم انداز آن است  و در عین حال، یک خانه هم هست.
کندریک بنگز کلاگ:
همانند معمار معروف، جان لاوتنر، کندریک بنگز کلاگ، با ساخت خانه‌هایی مانند خانه ین در نزدیکی سن دیگو تا کلیسای کوچک مراسم عروسی هاشینو در ژاپن، توانست نام معمار ارگانیک را بر خود بنهد. بر خلاف زوایای تیز و مشخص خانه‌های اواسط قرن، طرح‌های وی، مدور هستند و از خاک رس قالب گیری شده، ساخته شده‌اند.
تحلیل سازه‌ای:
خانه کویری دولیتل، از لایه‌های بتنی، فولادی، شیشه‌ا‌ی و مسی ساخته و بر روی شیب نامنظمی، جا خوش کرده، گویی، در مقابل دامنه کوه، آشیان ساخته است. فونداسیون آن، با شکستن سنگ بستر گرانیتی، پایه ریزی شده و از یک دال بتنی سنگین تشکیل شده است. سپر سخت و خشن قسمت خارجی، دیوارهای بتنی قالب گیری شده‌ای را شکل داده‌اند که همانند لفافی، مساحت ۴،۶۴۳ متر مربعی خانه را پوشانیده است و تصویر کرم ابریشمی را که در پیله خود جای گرفته تداعی میسازد. ۲۶ ستون، سقف‌ها را که  همانند بال‌های گسترده شدهای به نظر می‌رسند، سر پا نگاه داشته‌اند. از انجا که خانه کویری،  تنها ۱۵ دقیقه با سن آندریاس فاصله دارد، بر اساس  بالاترین استانداردهای زلزله کالیفرنیا تقویت شده است.
متریال:
اجزای این سازه کویری، از فلز، شیشه و سنگ بومی ساخته شده‌اند و این سازه، همانند سمفونی به هم بافته شده‌ای است که با نور طبیعی نامنظم رسوخ کرده از حفرههای سقف و دیوار، درام فوق‌العادهای را خلق می‌کند.

کلمات کلیدی مرتبط:
فرانک لوید رایت ,پاورپوینت ,معرفی ,موقعیت ,کانسپت ,معمار ,تحلیل سازه‌ای ,متریال ,پلان , ,آثار کندریک بنگز کلاگ, پاورپوینت خانه کویری, تحلیل خانه کویری, خانه اقلیم بیابانی,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی خانه درختی جاشوا
دانلود تجزیه و تحلیل و بررسی شهرک مسکونی زیتون اصفهان,پاورپوینت
دانلود تجزیه و تحلیل و بررسی شهرک جدید شوشتر اثر کامران دیبا,پاورپوینت
دانلود تجزیه و تحلیل و بررسی ابعاد و اندازه‌های استاندارد در مجتمع‌های مسکونی,پاورپوینت
دانلود تجزیه و تحلیل و بررسی اصول ایمنی ساختمان مسکونی,پاورپوینت
پاورپوینت ضوابط ساخت و ساز در منطقه قاسم آباد
پاورپوینت بررسی نمونه های موردی مجموعه های مسکونی
پاورپوینت بررسی تلییزن وست اثر لوید رایت
پاورپوینت بررسی و تحلیل کلیسای موحد اثر فرانک لوید رایت
پاورپوینت بررسی و تحلیل خانه وینزلو اثر فرانک لوید رایت
پاورپوینت بررسی و تحلیل خانه ریچارد لوید جونز اثر لوید رایت
پاورپوینت بررسی و تحلیل خانه پیازی
پاورپوینت بررسی تبدیل مخزن ذخیره گاز به برج مسکونی در منطقه تاریخی استکهلم
دانلود تجزیه و تحلیل و بررسی شهر جدید شوشتر نو,پاورپوینت
پاورپوینت مجموعه تصاویر نماهای مدرن مسکونی ایرانی
پاورپوینت بررسی واحد همسایگی
پاورپوینت بررسی خانه هایی مدرن با اسکلتی از جنس چوب بامبو
دانلود تجزیه و تحلیل و نقد آپارتمان مسکونی,پاورپوینت
دانلود تجزیه و تحلیل طرح معماری 5 ( مجتمع مسکونی خیام مشهد),پاورپوینت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *